2023/2024 AKADEMİK YILI ERASMUS+ BIP ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ İLANI (BABEŞ-BOLYAI-ROMANYA))

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ, BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ, BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ KAPSAMAKTADIR.


Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin yukarıdaki ilan metninde belirtilen başvuru tarihleri arasında https://turnaportal.ua.gov.tr/ adresi üzerinden E-Devlet giriş bilgileri ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU YAPAN-YAPACAK OLAN DEPREMZEDE ÖĞRENCİ VARSA BU DURUMLARINI BELGELENDİRDİKLERİNDE +10 PUAN İLE ÖNCELİKLENDİRİLECEKLERDİR.

4.1 Birinci derece yakınları* veya kendileri, yukarıda sayılan 17 il ve 1 ilçede (Cumhurbaşkanlığı'nın 08.02.2023 tarih ve 6785 sayılı kararıyla OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa ile AFAD Başkanlığı'nın kararlarıyla genele etkili afet bölgesi ilan edilen Batman, Bingöl, Elazığ, Kayseri, Mardin, Niğde, Tunceli illeri ile Sivas'ın Gürün ilçesinde) ikamet etmekte olup da kendileri farklı illerdeki ECHE sahibi yükseköğretim kurumlarında görev yapan personellerin  Erasmus+ hareketliğine yapacakları başvurularda +10 puan ile önceliklendirilir.

* 1. 
Derece Yakınları: anne, baba, çocuklar, eş. 2. Derece Yakınları: eşinin annesi, eşinin babası ile kendisinin veya eşinin büyükbabası, büyükannesi, torunları ve kardeşleri”