Spor Olanakları

Karabük Üniversitesi öğrencilerine çeşitli spor aktiviteleri imkânı sağlar. Spor aktiviteleri, kampusun önemli bir kısmını oluşturur. Birçok egzersiz ve spor olanakları tüm üyelerine hizmet verir. Üniversitemiz, üniversiteler arası tüm dallarda spor müsabakalarına katılır. Basketbol, voleybol sahaları ve tenis kortları bulunmaktadır. Üniversitemiz Spor Takımlarının çeşitli branşlarda Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen spor organizasyonlarına katılımları sağlanır. Ayrıca kampüs içerisinde 25000 kişilik stadyum yapımı bu yıl içerisinde tamamlanacaktır. Dolayısıyla bütün spor dallarında hizmet edecek olan stadyum aktif hale geldiğinde sportif faaliyetlerimiz en yüksek seviyelere ulaşacaktır.

Ayrıca Spor Şenlikleri kapsamında çeşitli branşlarda müsabaka ve turnuvalar düzenlenmektedir

Tesis Adı

Kapasitesi

Alanı (m2)

Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu*

400

2.900

Safranbolu Meslek Yüksek Okulu Açık Spor Tesisleri iTTesisleri

-

450

Karabük Meslek Yüksek Okulu Açık Spor Tesisleri

-

400

Eskipazar Meslek Yüksek Okulu Açık Spor Tesisleri

250

1.900

Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

-

140

Kampüs Açık Spor Tesisleri**

-

2.000

TOPLAM

650

7.790

Gökşen M. Yücel Kapalı Spor salonunda 1 Fitness salonu, 1 Müzik stüdyosu, masa tenisi

alanları, 1 tekvando salonu, 1 satranç çalışma odası bulunmaktadır. Kampüs içinde 2 tenis kortu, 1 basketbol sahası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kampüs içi ve dışındaki birimlerimizde bireysel spor alanları ve aletleri, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları öğrencilerimizin sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için hizmete sunulmuştur

2012-2013 Eğitim öğretim yılında spor kulübü bünyesinde 12 farklı  spor takımımız bulunmaktadır.  ;   

 • Bisiklet Topluluğu
 • Tekwando Takımı
 • Satranç Takımı
 • Basketbol Takımı
 • Voleybol Takımı
 • Boks Takımı
 • Masa Tenisi Takımı
 • Futbol Takımı
 • Futsal Takımı
 • Kano Takımı
 • Dalgıç Ekibi
 • Rafting Takımı.


 

Boş Zaman Aktiviteleri

Doğayla iç içe bir alana kurulan kampüsümüz doğanın dengesi  bozulmadan, hatta daha da canlandırılarak büyümeye devam etmektedir. Üniversitemizde bulunan öğrencilerimizin ders dışında kendi alanları dışında faaliyet gösterebileceği ve katılım sağlayabileceği bir çok faaliyet gerçekleştirilmektedir. Bunların bir çoğu Başkanlığımıza bağlı kulüplerimizin aracılığı ile gerçekleşmektedir. Öğrencilerimizin boş zamanlarını verimli doldurabilmeleri adına kullanabilecekleri alanlar dizayn edilmiştir. Halk Dansları salonumuz, müzik stüdyomuz, açık ve kapalı spor salonlarımız, konferans salonlarımızda öğrencilerimizin personelimizin kullanımına açıktır. Başkanlığımız bünyesinde kurulan spor takımlarımız, halk oyunları ekiplerimiz, Ana Mehter Takımımız, Ebru kursumuz, her gün farklı alanlara yönelik düzenlenen konferans, seminer, panel vb,  salon etkinleri, konserler, tiyatrolar tamamen öğrencilerimiz ve personelimizin boş zamanlarını başarılı bir şekilde doldurmasına yardımcı olmaktadır.