Öğrenim Hizmetleri

Karabük Üniversitesi eğitim gerekliliklerini ve kendi kendine öğrenme için büyğk gelişmeler gerçekleştirdi. Bütün sınıflar modern görsel ve teknolojik edevatlarla donatılmıştır. Kampüs içerisinde kablosuz internet ağı bulunmaktadır. Atölye ve laboratuarlar aşağıda listelenmiştir.

Bilgisayar Laboratuarları
Elektronik Laboratuarı
Döküm atölyeleri,
Kaynak atölyeleri,
Mobilya atölyeleri,
Yayın stüdyosu

BİNA VE SINIFLAR

Bütün sınıflar modern görsel ve teknolojik edevatlarla donatılmıştır. Kampus içerisinde kablosuz internet ağı bulunmaktadır.
 

 

Kütüphane:

Karabük Üniversitesi Kütüphanesi, sürekli gelişme ve kendini yenileme prensibiyle hareket ederek, hem hizmet kalitesi hem de sahip olunan kaynaklar açısından kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmaktadır.Üniversitemizin hızlı büyümesine paralel olarak artan kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için basılı ve elektronik kaynaklarını her geçen gün artırmakta ve kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır.2012 yılı sonu itibariyle basılı kaynaklar 40000’e, elektronik kaynaklar ise 2.5 milyona ulaşmıştır.Yılda ortalama 5000 materyal koleksiyona ilave edilmektedir.Koleksiyonumuzda olmayan materyaller, kütüphaneler arası işbirliği çerçevesinde başka kütüphanelerden temin edilebilmektedir. Merkez Kütüphanemizde kullanıcılar için ferah bir çalışma salonu ve elektronik  kaynaklara ulaşmak için Bilgisayar Salonu bulunmaktadır.

Ayrıca gelişen bilgi teknolojilerini de takip eden Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız; Kütüphane Otomasyon Programı YORDAM’ı ve RFID Kütüphane Koleksiyon Yönetimi-Güvenlik Sistemi LİBREF’i Kütüphanemize kazandırmıştır. Kütüphane otomasyon programı aracılığı ile on-line olarak katalog taraması yapılabilmekte, iade süresi uzatılabilmekte ve ödünç alınmış kitaplar için ayırtma işlemleri yapılabilmektedir. RFID Kütüphane Koleksiyon Yönetimi ile ise raflarda kaybolan kitaplar kolaylıkla bulunabilmekte, kitap sayımı hızlı ve doğru yapılabilmekte ve aynı zamanda ödünç alınmayan kitapların güvenlik kapısından geçişi önlenmektedir.Kullanıcıların bankoya uğramadan ödünç-iade işlemlerini yapabileceği Self-Check ünitesinin de alınması planlanmaktadır.


http://kutuphane.karabuk.edu.tr/